ZÁKLADNÉ SUROVINY

Hydroxid sodný, mikroperličky, 1 kg

Skladom 57 ks
Kód produktu HYD0001
Farba
Materiál
Rozmery
Výrobca

2,19 € s DPH

Popis produktu

Hydroxid sodný NaOH (tiež známy ako lúh sodný, kaustická sóda alebo v potravinárstve ako E524) patrí medzi najsilnejšie zásady. Ide o bielu pevnú látku, ktorá sa v kozmetike používa prí výrobe mydiel alebo tuhých mydlových šampónov.

Keďže ide o silnú chemikáliu, je potrebné pri manipulácii s ňou dodržiavať určité bezpečnostné opatrenia.

Hydroxid v našej ponuke je vo forme mikroperličiek, ktoré sa vo vode rýchlo rozpúšťajú.

Na prácu s hydroxidom si vyčleňte vhodné pracovné miesto, bez prítomnosti detí, zvierat, potravín. S hydroxidom by ste mali pracovať v dobre vetranej miestnosti a používať ochranné pomôcky - rukavice a okuliare (VŽDY!), vhodný odev, ktorý zahaľuje celé telo.

Na prípravu roztoku si zvoľte vhodnú nádobu (ideálne nerezovú) a roztok miešajte vo výlevke. Roztok môže dosiahnuť až teplotu 90°C, preto musí byť nádoba odolná. Hydroxid zalejte studenou, prípadne vlažnou vodou, nepoužívajte vodu teplú ani horúcu, mohlo by to spôsobiť menší výbuch :).
Pri zarábaní roztoku odporúčame nachvíľu zadržať dych, resp. odvrátiť hlavu (môžete použiť aj masku) aby ste minimalizovali riziko vdýchnutia výparov.

VŽDY SYPTE HYDROXID DO VODY, NIKDY NIE OPAČNE!

V prípade rozliatia roztoku, kontaminácii pracovnej plochy alebo rozsypania guličiek hydroxidu ich neutralizujete handrou namočenou v roztoku octu alebo kyseliny citrónovej.

Hotový roztok NALEJTE DO OLEJOV, NIKDY NIE OPAČNE!

Nádobu s hydroxidom skladujte dobre uzatvorenú, na suchom mieste, ktoré nie je prístupné deťom ani zvieratám a ostatných dobre poučte o rizikách práce s hydroxidom.

V prípade zasiahnutia pokožky vložte postihnuté miesto pod prúd tečúcej vody, riadne opláchnite a následne potrite alebo postriekajte kyslým roztokom (roztok kyseliny citrónovej alebo octu).

V prípade zasiahnutia očí ich poriadne vyplachujte po dobu min. 30 minút prúdom studenej vody a bezodkladne kontaktujte lekára. Do očí neaplikujte kyselý roztok.

Pri dodržiavaní všetkých bezpečnostných zásad vám pri práci s hydroxidom nehrozí žiadne nebezpečenstvo a veríme, že výroba mydla vás očarí :).

INCI: Sodium Hydroxide
CAS n°: 1310-73-2

Dátum minimálnej trvanlivosti: 09/2019

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.